کربنات کلسیم
پودر معدنی کربنات کلسیم
آگوست 30, 2018
parallax background
 


پودر میکرونیزه تالک

تالک (سیلیکات هیدراته منیزیم)

تالک (سیلیکات هیدراته منیزیم) کانی نرم خرد شونده ای از ذرات نرم کلوییدی با لمس صابونی است. ساختمان سه لایه ای دارد. دولایه تترائدری سیلیس یک لایه ی اوکتائدری را که همه ی مواضع اوکتائدری آن به وسیله ی یون های منیزیم پرشده اند در میان می گیرند. پیوند میان ورقه های تالک ضعیف تر از پیوند ورقه های کائولینیت است به همین دلیل تالک ماده ی لغزاننده ی بهتری است. هنگام خلوص سفید رنگ است ولی ممکن است همراه با ناخالصی ها به رنگ های خاکستری، سبز، قهوه ای یا قرمز درآید. تالک در نتیجه ی تغییر آبگرمی سنگ های بازی و دگرگونی دولومیت پر سیلیس به وجود می آید.

ساختار:

 در سیستم مونوکلینیک به صورت بلورهای تخت و توده های ورقه ای، شعاعی و متراکم متبلور می شود. خط اثر آن سفید است. از نیم شفاف تا شفاف متغیر است. ورقه های بزرگش جلای مرواریدی دارند. ورقه های تالک خم می شوند ولی مثل میکا کشسان نیستند. رخ آن در یک جهت کامل است، شکست نامنظم دارد. دارای وزن مخصوص 2.8 و سختی 1 موس می باشد. تالک مقداری آهن، کلسیم و آلومینیوم دارد.

کاربرد:

 از زمان های قدیم برای مواد آرایشی دارای ارزش بوده است و اکنون در مواد آرایشی، در اندوده های کاغذ، به عنوان پرکننده در رنگ ها و پلاستیک ها، برای قالب گیری به صورت عایق های الکتریکی، قطعات گرم کن، ظروف شیمیایی و به عنوان ماده ی خام سرامیک سازی، برای ساختن چاهک ضد اسید و روکش پیشخوان در آزمایشگاه ها ی شیمی به کار می رود.

کاربرد تالک در ظروف چینی

کاربرد تالک در رنگ سازی

کاربرد تالک در تولید کامپاند

کاربرد تالک در لوازم آرایشی و بهداشتی

پودر تالک به دلیل ویژگی‌های خاص خود فواید زیر را دارا است:

جذب رطوبت: این پودر با قابلیت جذب رطوبت، مناسب برای استفاده در محیط‌های مرطوب مانند صنایع غذایی و بسته‌بندی است.

خواص لغزنده: تالک به عنوان یک ماده لغزنده در صنایع پلاستیک، رنگ، رزین، کاغذسازی و آرایشی کاربرد دارد.

مقاومت در برابر حرارت: این پودر مقاوم در برابر حرارت بوده و برای ساخت قطعات گرمکن و مواد عایق الکتریکی مناسب است.

اهمیت در صنعت سرامیک: تالک به عنوان ماده اصلی در تولید کاشی‌ها و سرامیک‌ها، با خواص ضد آب و مقاومت شیمیایی، به بهبود خواص مکانیکی و استحکام این محصولات کمک می‌کند.

استفاده در صنعت آرایشی: در تولید پودرهای آرایشی و محصولات مراقبت از پوست، تالک به عنوان ماده‌ای با خواص آرامش‌بخش برای پوست استفاده می‌شود.

تالک به عنوان یک ماده طبیعی چندمنظوره، در صنایع مختلف از جمله مواد شیمیایی، پزشکی، مصرفی و ساختمانی نقش مهمی دارد و باعث بهبود کیفیت و عملکرد محصولات می‌شود.

پودر تالک یکی از مهم‌ترین مواد معدنی در صنایع مختلف است. شرکت MPSM با تضمین کیفیت بالا و خدمات مشتری محور، به عنوان رهبری در این صنعت، ارزش‌های نوآورانه و پایدار را به تولیدات پودر تالک اضافه می‌کند تا نیازهای متنوع و بین‌المللی صنایع مختلف را برآورده سازد. جهت دریافت خدمات بهتر و مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید تا به بهترین شکل ممکن به نیازهای شما پاسخ دهیم.

ارتباط با ما

mpsm.ae

×